Folkene bag

team
De seks private, aktive initiativtagere bag Operation Julegaveregn er: David E. Bastian-Møller, Rasmus Kristensen, Signe-Malene Berg, Linn Radsted, Nickie Ebling og Andreas Haladyn. Fælles for os alle er lysten og viljen til at benytte erfaringer, evner og netværk til at gøre en forskel for en god sag, som ligger os på hjerte.

david

David Bastian-Møller
David har lavet reklame i mange år, og er i dag Marketingchef hos Metz A/S.
Telefon: 28 90 81 28
E-mail: david@julegaveregn.dk

linn

Linn Radsted
Linn har arbejdet med medier, PR og markedsføring i mange år. I dag rådgiver hun virksomheder omkring forretningsudvikling og markedsføring i sin virksomhed GetThere.
Telefon 28 69 15 19
E-mail: linn@julegaveregn.dk

signe

Signe Malene Berg
Signe arbejder som natkirkepræst i Natkirken i Vor Frue kirke, hvor hun gennem 16 år har inviteret kunstnere og digtere indenfor til at lave fusion mellem kirke og kunst på vækstlagsniveau.
Telefon 61 33 04 78
E-mail: signe@julegaveregn.dk

nickie

Nickie Ebling
Nickie er til daglig filialdirektør i Jutlander Bank og er privat far til Clara, Malthe og Jeppe.
Telefon 20 16 86 72
E-mail: nickie@julegaveregn.dk

rasmus

Rasmus G. Kristensen
Rasmus er selvstændig rådgiver i strategisk kommunikation og public affairs. Som stifter og ejer af konsulentvirksomheden Sensum, rådgiver han virksomheder i politiske spørgsmål og ekstern kommunikation.
Telefon 22 18 41 56
E-mail: rasmus@julegaveregn.dk

andreas2

Andreas Haladyn
Andreas er selvstændig grafisk designer, og hjælper til daglig små og mellemstore virksomheder med at skabe og udvikle troværdige brands og budskaber.
Telefon 22 64 32 44
E-mail: andreas@haladyn.dk

  Tilmeld dig vores nyhedsbrev
TILMELD DIG HER!
Få Operation Julegaveregns nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og du kan følge med i vores indsamling til glæde for børn og unge der er anbragt på danske børnehjem og døgninstitutioner.

×